Niższe limity na MdM w Łodzi, ale mieszkań nie zabraknie

Mimo obniżki limitów cenowych na zakup Mieszkania dla Młodych w Łodzi, wciąż są one bardzo atrakcyjne. Dzięki jednemu z najwyższych procentowych limitów w Polsce, w Łodzi można wybierać spośród większości nowych inwestycji.

Nowe limity cenowe programu MdM w Łodzi opublikowano 1 kwietnia 2015 roku. Będą one obowiązywać przez dwa najbliższe kwartały. Niespodziewanie w Łodzi limity zostały obniżone, podczas gdy w większości polskich miast wzrosły, choć najczęściej tylko minimalnie. Na szczęście nie przyniesie to wielkiej szkody w dostępności programu, bo limit cenowy w Łodzi wciąż jest znacznie wyższy niż mediana cen nowych mieszkań w naszym mieście, która sięga ponad 3,5 tys. zł za m kw.

Obecny limit dopłat MdM ustalony przez Urząd Wojewódzki w Łodzi wynosi natomiast 4515,50 zł za m kw. To ok. 1 tys. zł więcej na metrze niż aktualna średnia transakcyjna. Spadek limitu MdM o 4,3 proc., czyli 202,40 zł, niewiele więc zmienia. Osoby bezdzietne, które według koordynującego program dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego, zdecydowanie najczęściej starają się o dopłatę, mogą liczyć na 20.525 zł.

Spadek odnotowaliśmy także na terenie gmin bezpośrednio sąsiadujących z Łodzią. Należy tam szukać mieszkań tańszych o 140,80 zł w stosunku do I kwartału 2015 roku. Limit wynosi jednak nadal 4096,13 zł, więc nie ma większego kłopotu ze znalezieniem mieszkania mieszczącego się w nowych limitach. W pozostałych gminach województwa łódzkiego miało miejsce najmniejsze ograniczenie limitu cenowego MdM. Teraz dopłatą objęte są mieszkania kosztujące do 3676,75 zł za m kw. Oznacza to, że bezdzietni single lub małżeństwa otrzymać mogą maksymalnie 18.618, 75 zł dopłaty w gminach bezpośrednio przylegających do Łodzi oraz 16.712,50 zł w pozostałym rejonie województwa łódzkiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>